Berk CEVİZ

Berk CEVİZ Hakkında

Merhaba. Gazi Üniversitesi Müzik Eğitiminde Doktora yapıyorum. Çalışma alanlarım; klasik gitar, elektro gitar, akustik gitar, piyano, yetenek sınavlarına hazırlık, uluslararası sertifika programlarına hazırlık (LCM, ABRSM…), işitme ve armoni. 

Derslerimin tamamını birebir yapıyorum. Grup dersi yapmıyorum. Her öğrenci için hedefe yönelik (amatör ya da profesyonel) çalışma programı oluşturup bu çerçevede; temel nota bilgisi, çalgı kullanımıyla ilgili teknik çalışmalar, temel armoni bilgisi, etütler, eserler gibi içerikler oluşturuyor ve öğrencinin isteği doğrultusunda hedefe yönelik çalışmalar yapıyorum. Öğrencinin işine yaramayacak bilgiler ile vakit kazanma gibi bir tarzım yok. Çünkü böyle birşeye ihtiyaç duymayacak kadar donanımlıyım. Her yaşa ve her seviyeye yönelik dersler verebiliyorum. Dolayısıyla derslerim ucuz değil ama ekonomiktir.

Temel prensiplerim

Bir ders saati 50 dakikadır.

Çalışma hızınıza göre haftada 1 ya da 2 saat ders alabilirsiniz. Daha fazlası gereksizdir. 

Verilen ödevleri yapma ve pratik için günlük harcadığınız süreyle paralel olarak öğrenirsiniz. Dolayısıyla “x enstrümanı ne kadar sürede öğrenilir?” Sorusu birçok değişkeni içinde barındıran ve bir eğitimci tarafından cevaplanması uygun olmayan bir sorudur. Lütfen sormayınız. Sadece çalışmaya devam edin, zaten öğrendiğinizi göreceksiniz. 

Derslerimin iptali söz konusu değildir. Oldukça kalabalık bir programım var. Siz son anda dersi iptal etmeye karar verdiğiniz zaman zorluk yaşıyorum. Dersleri 1 gün öncesinden haber vererek aynı hafta içinde uygun gün ve saatte telafi edebiliyoruz. Aynı gün iptal edilen ya da 1 hafta içinde telafisi mümkün olmayan dersleri yapılmış kabul ediyor ve ücretini talep ediyorum. 

Verilen ödevlerin yapılmamış olması ders ertelemesi için mazeret değildir. Merak etmeyin çokça rastladığım durumlara yönelik geliştirdiğim b planlarım mevcut. Dersleriniz boşa gitmez. 

Derslerimi doktora çalışmama paralel olarak hedef ve kazanım odaklı yürütüyorum. Günlük, haftalık, aylık ve dönemlik hedeflerimiz oluyor. Günlük hedefe ulaşılmadan ders bitmiyor. 

Yazdıklarım gözünüzde sert bir imaj oluşturmuş olabilir. Tanışınca öyle olmadığını anlayacaksınız. Bunları baştan belirtmemdeki sebep yıllardır bu işi yaparken karşılaştığım sorunların tekrarlamasını istemiyor olmam. Verimlilik temelinde eğitim dönemleri geçirme temennimle. 

Yapım aşamasındaki web sitemi www.berkceviz.com ziyaret edebilirsiniz. 

Teşekkür ederim. Mutlu ve müzik dolu günler dilerim. 

Görüşmek dileğiyle.


Aktif Kurslar

Kategori Kurs Adı Puan

Aktif Özel Dersler

Kategori Özel Ders Adı Puan
Sınavlara Hazırlık Müzik Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık
Sanat Klasik Gitar
Sanat Piyano

Tamamlanmış Kurslar

Kategori Kurs Adı Puan

Tamamlanmış Özel Dersler

Kategori Özel Ders Adı Puan
Sanat Elektro Gitar

Yorumlar

0.00
0 yorum üzerinden hesaplandı
5 yıldız
4 yıldız
3 yıldız
2 yıldız
1 yıldız